Nedělní bohoslužby

Marek Husák/ 11 března, 2020/ Ohlášky

Výzva České biskupské konference v souvislosti s epidemií onemocnění COVID-19

Po dobu trvání mimořádných opatření platí v brněnské diecézi  dispens otce biskupa Vojtěcha od osobní účasti na nedělní bohoslužbě

Starší a nemocní ať se bohoslužeb účastní prostřednictvím televizního, rozhlasového  nebo  internetového přenosu.

Věřící, kteří mají příznaky respiračních nemocí,  mají podezření z nákazy koronavirem nebo se cítí oslabeni, ať se zdrží účasti na bohoslužbách.

Ježíše Krista můžeme přijímat duchovně, tedy vyjádřením touhy po jeho přijetí a spojením se s ním v duchovní jednotě.

Doporučuji:

• domácí četbu Písma
  • modlitbu
  • v rodinách společné sledování přenosu bohoslužeb
  • prosit Pána o pomoc

Aplikace mimořádných nařízení do farností jimramovska

Po dobu těchto mimořádných nařízení:

• nebude v kropenkách k dispozici svěcená voda
  • během bohoslužeb nebude probíhat pozdravení pokoje
  • svaté přijímání bude podáváno na ruku
  • do kostela nebude umožněno vstoupit více jak 100 osobám najednou

V sobotu 14. 3. nebude mše svatá v Borovnici, místo ní bude mše svatá v Jimramově v sobotu v 18:30. Nedělní bohoslužby budou v obvyklé časy, v Jimramově v 8:15, Dalečíně v 9:45 a Sulkovci v 11:15. Využijte těchto čtyřech možností k rovnoměrnému obsazení bohoslužeb do počtu max. 100 osob.

Farní kavárna je do odvolání zrušena.

Využijte osobní čas v rodinách k postnímu ztišení, pokání a intenzivní modlitbě za obrácení a odvrácení zla.

Doporučuji v rodinách modlit se společně růženec.