8. Mše svatá pro děti – 19. 4.

Marek Husák/ 19 dubna, 2020/ Dětské mše

Shlédnutí: 844


svatá Anežka Česká

Video ke zhlédnutí:

Úkoly z minulé dětské: (pošli dopisem, emailem, WhatsApp…)

  1. Napiš mi svoji modlitbu, kterou jsi vymyslel a společně jste se modlili.
  2. Jak prožíváš tento čas koronaviru? Co děláš? Co je pro tebe těžké a na co naopak máš čas?
  3. Pomáhal jsi s výrobou roušek? Zanesl jsi ji někomu, kdo ji potřeboval?

Příběh:

Říká se, že Anežka mnohokrát ochránila naši zemi před různými válkami. V době, kdy žila, ale také po smrti, když se k ní lidé modlili a prosili o přímluvu. Anežka zvala všechny chudé a hladové k sobě, a dokud měla, dávala jim najíst a starala se o ně.

Vypráví se, že když došly peníze z Anežčina věna a Anežka už neměla vůbec nic, byl v zemi velký hlad. Neměla, z čeho by koupila jídlo. Už neměla vůbec nic. Takhle dopadla princezna, dcera krále. Možná některá jiná princezna by na jejím místě litovala. Pochybovala by, jestli se správně rozhodla.

Anežka ale klekla na kolena a prosila o pomoc toho, kterému dala celý svůj život. Myslela při tom na zázrak, kdy Ježíš rozmnožil pět chlebů a dvě ryby a nakrmil tisíce hladových lidí. Důvěřovala mu, že ji v tom nenechá, že jí pomůže. A znovu se stal zázrak. V klášteře se nevysvětlitelným způsobem objevilo jídlo pro všechny, kdo ho potřebovali.

Úkol:

Důvěra v Boha:

– vzpomeneš si na nějaký zázrak, který Ježíš během svého života vykonal?

– Ježíš nedělal zázraky proto, aby se jen předvedl. Dokázal procházet i zkouškami. Vybaví se ti nějaký těžký okamžik, který musel zvládnout?

– kdo byl Ježíši nablízku v těchto obtížných chvílích?

– kdo pomáhá tobě, když si nevíš rady?

– učme se konkrétně být nablízku těm, kdo nás potřebují. Pomoz rodičům s prací na zahradě, poli či dílně.

Symbol:  Chléb a ryby

– po splnění úkolu namaluj na kousek papíru symbol chleba a ryb, přines jej při nejbližší příležitosti do kostela a nalep na nástěnku do příslušného pole. Bude se nám tak plnit nástěnka symboly připomínajícími svatou Anežku.

Příští dětské kázání bude 10. května

Share this Post