biřmovanci / další
Svatodušní vigilie v Sulkovci
o.Pavel  daljimsul@centrum.cz29.05.2012

V předvečer svatodušní neděle jsme se sešli v kostele sv. Havla, abychom zahájili slavnost Seslání Ducha svatého společnou modlitbou.

Celou modlitbu zahájilo lucernárium mimo kostel. Byl požehnán oheň a v procesí a za zpěvu písně "Ó Bože, světlo naše" nesen do kostela. Následovala bohoslužba slova s vloženou sekvencí k Duchu svatému. Po krátkém kázání měli všichni biřmovaní možnost zapálit si od paškálu svíci a obnovit své biřmovací závazky. Poté byli představeni místní biřmovanci, kteří projevili opravdovou vůli stát se dospělými křesťany. Na znamení tohoto svobodného rozhodnutí jim byl přepálen provaz, kterým měli svázané ruce (a obtížně se jim až do této chvíle ministrovalo). Tato část bohoslužby byla uzavřena přímluvami. Následovaly litanie k Duchu svatému a slavnostní nesvátostné požehnání. Při odchodu z kostela si každý z přítomných mohl vzít modlitbu jmenovitě za jednoho biřmovance, kterou se bude modlit - nejlépe každý den - při nejmenším až do říjnového udílení svátosti biřmování. Honza i Martin naše modlitby potřebují jako sůl!

Ať nás všechny provází světlo Ducha svatého po všech cestách!

Naposledy: 19.5.2018