akce / ohlédnutí
Jednodenní jarní pouť našich farností
o.Pavel  daljimsul@centrum.cz23.05.2018

V sobotu 19. května jsme vyrazili na jednodenní jarní pouť. Ta měla tři cíle:

1.) Zvonařská dílna v Brodku u Přerova

2.) Turzovka – což byl vrchol naší pouti

3.) Kostel v Dubu nad Moravou

A za čtvrtý cíl by se dal považovat šťastný návrat domů.

Přihlašování na pouť jsme museli stopnout, neboť bychom místo autobusu museli objednat vlak. Nakonec nás jelo 114 poutníků šedesátimístnou Bovou, kterou jsem si směl, vzhledem k mému přeložení do jiné farnosti, zařídit nejspíš naposledy, a Mercedesem s pětadpadesáti místy.

První zastávka (tedy vlastně už druhá – první byla na ranní kafe) byla ve zvonařské dílně v Brodku u Přerova. Zaujal nás vtipně laděný výklad našeho průvodce i dílna. V nakupování upomínkových předmětů – zvonečků se také někteří vyžili.

Přejezd na Turzovku byl klidný, až na to závěrečné stoupání z obce Korňa, kde jsme se na té "stezce pro cyklisty" – jinak se ta prudce stoupající zatáčková uzoučká cesta, na které jsme potkali další autobusy, které nestihly sjet dolů v "zeleném" intervalu, nedá snad ani pojmenovat. Na Turzovce jsme v novém kostele slavili mši svatou, poté si každý mohl jít načerpat vodu, projít si posvátné místo, odpočinout si, nebo se i pomodlit. Před odjezdem jsme učinili společnou fotografii.

Poslední zastávka byla v Dubu nad Moravou, kde nám místní farník poutavě vyprávěl o tamním velkém kostele. Pouť jsme zde uzavřeli večerní modlitbou, což byla májová pobožnost. Při té jsem si mohl vyzkoušet místní varhany, jejichž mechanická traktura vyžaduje i fyzickou zdatnost varhaníka.

Bylo po 22. hodině a byli jsme doma. Nezmokli jsme, příliš se nezpotili, byli jsme spokojení, protože jsme opět načerpali a máme teď dlouho opět z čeho žít. A já jsem Bohu i farníkům, od kterých odcházím na nové působiště, vděčný za to, že jsem s nimi tuto naši poslední společnou pouť mohl skvěle prožít.

Bohu díky!

obr.01-