Schola Jakoby

Shlédnutí: 381

ryba - kopie

KONTAKT – VEDENÍ SCHOLY :

tel.: 608 205 359

 

SOUČASNÉ SLOŽENÍ:

Magdaléna Milfaitová – vedení scholy, zpěv, klávesy, zobcová flétna

Marie Pučanová – zpěv, klávesy

Markéta Groulíková – zpěv, kytara, altová flétna

Anežka Roztočilová – zpěv, housle

Marie Svobodová – zpěv, rytmické nástroje, housle

Hana Dufková – zpěv, rytmické nástroje

Markéta Čechová – zpěv, rytmické nástroje

Lucie Husáková – zpěv, rytmické nástroje

Veronika Bradáčová – zpěv

 

 

 

SCHOLA JAKOBY

Oficiálně Schola Jakoby vznikla v roce 2007 pod původním názvem Schola sv. Jakuba s počtem 9 členek. Do té doby se děti a mládež, která chodila do kostela a byla ochotná zpívat, nepravidelně scházela k nácviku písní ke mším svatým již od svých dětských let. V té době ještě pod vedením varhanice Jitky Čechové. Postupně čím dál pravidelnější setkání k nácviku písní vyústilo k založení scholy. Štafetu ve vedení “sboru” poté po Jitce Čechové přebrala Magdaléna Milfaitová. Tím oficiálně vznikla Schola sv. Jakuba.

V roce 2012 vydala schola ke svému 5.letému výročí první cédéčko s motem „Hospodine, celým svým srdcem Ti vzdávám chválu.“, které obsahovalo 12 písní.  V roce 2017 si schola k 10. výročí od založení kromě nového cédéčka (stále v prodeji) a loga nadělila i nový název. Od tohoto roku se tedy můžete s naší scholou potkávat pod názvem Schola Jakoby.

Během let se počty členek různě měnily, ale v současné době se opět ustálily na původních 9, i když ne všechny holky zpívají pravidelně. Co ale zůstává pravidlem, že Schola Jakoby doprovází dětské mše svaté každou první neděli v měsíci, o svátcích a na přání zpívá a hraje na křtinách, svatbách, pohřbech a jiných příležitostech.